Leírás
Autófóliák közvetlen importőrtől
Autós fólia piros fényes. A fólia mikrocsatornás ragasztóval rendelkezik, amely megkönnyíti a légbuborékok kivezetését az alkalmazás során, így az alkalmazás könnyebb és gyorsabb, mint a hagyományos ragasztóval ellátott fóliák. A fólia termoplasztikus, ideális kültéri használatra - egész autók ragasztására, valamint beltéri használatra, mint például a pilótafülke, a műszerfal stb. dekoratív elemei. A fóliában erős öntapadós ragasztót használtak, amelyet egy réteg alátétpapír véd.
A vásárlás az egész 30m x 152cm-es tekercsre vonatkozik nagykereskedelmi áron.
Az autófóliák előnyei:
Fóliákkal ragasztjuk be a járműveket, ha meg akarjuk változtatni a karosszéria színét, el akarjuk takarni a karcokat a fényezésen, és egyre gyakrabban ragasztjuk le az új autókat, hogy megvédjük a fényezést a karcolásoktól, az UV-sugárzástól, a fényezés kifakulásától, a korróziótól, a kövek hatásaitól. Az autók fóliázása olcsóbb, mint a teljes karosszéria professzionális fényezése.
Összeszerelési útmutató:
Az autó ragasztása előtt többször zsírtalanítani kell a felületet a portól, polírozó pasztáktól és viaszoktól, az érdes szerkezetű felületeket és azokat, amelyeket a múltban műanyagokkal fényesítettek (pl. a pilótafülke elemeit, oldalsó léceket) mattítsuk és simítsuk el, hogy a fólia jól tapadjon a talajhoz. A felület zsírtalanításához az izopropil-alkoholnak kell a legjobban megfelelnie. Nem ajánlott olyan extrakciós benzin, amely a ragasztást akadályozó bevonatot hagyhat maga után, valamint csökkenti a ragasztó tapadását, ami a tervezettel ellentétes hatást eredményez.
Az autófólia felhordását sima és zsírtalanított felületen, száraz eljárással kezdjük. Abban az esetben, ha a fólia ragasztási ereje túl nagy az elemhez, ez megnehezítheti a munkát, és a pozicionálás vagy a fólia felhúzása során az elemről az újrahelyezés érdekében a fólia hajlamosabb lehet az elszíneződésre, a repedésre vagy a ragasztó tapadási vonalainak elhagyására. Ilyenkor érdemes néhány technikát alkalmazni, amelyek megkönnyítik a fólia elhelyezését a nagy elemeken.
- speciális autófóliázó folyadékok használata, amelyek csökkentik a fólia kezdeti ragasztási erejét,
- nagyobb felületek nedves felvitele (néhány csepp kozmetikai sampon 1 liter vízhez, vagy dedikált, hasonló összetételű felhordó folyadékok használata),
- gyantázás nagyobb felületek alkalmazása előtt - módszer professzionális applikátorok számára. Csak nagy felületeket viaszolunk dombornyomás és él nélkül - ezeket az elemeket gondosan zsírtalanítani kell viaszok felvitele nélkül, hogy a lehető legnagyobb tapadást biztosítsuk.
Az üregeket, domborulatokat, tükröket, alkatrészek végeit szárazon és ragasztási erő csökkentő anyagok használata nélkül alkalmazzuk, hogy kiküszöböljük a fólia leválásának kockázatát a nagy igénybevételnek kitett helyeken.
Az előzetes ragasztási erő a következőktől függ:
- levegő hőmérséklete - minél magasabb, annál erősebb a ragasztókötés,
- az aljzat típusát és tapadását, valamint a felhasznált fólia típusát,
- Alkalmazási módszerek: szárazon, nedvesen vagy a kezdeti ragasztási erőt csökkentő szerekkel.
A helyiség minimális hőmérséklete az autó ragasztásakor 10 fok, az optimális kb. 18-20 fok vagy magasabb. Az alkalmazás megkezdéséhez a ragasztandó elem méretének megfelelő fóliát vágunk le, figyelembe véve az egyes oldalakon lévő készletet. Az összeszerelés során a fóliát hőlégfúvóval kell felmelegíteni, így jobb tapadást és plaszticitást biztosít a formázott elemek ragasztásakor. Az alkalmazáshoz applikációs lapát szükséges a simításhoz, amellyel megszabadulhatunk a légbuborékoktól. A raklával való simítást a ragasztott elem közepétől kezdjük, a szélek felé, és az egész felületet rakláljuk - nem szekcionáltan, hogy elkerüljük a törést és az elszíneződést. A ragasztott fóliát a ragasztott elem belsejébe kell tekerni, és a felesleges felesleget néhány centiméterrel le kell vágni. Ne vágja le a fóliát egyenletesen a jármű széleivel – ez segít elkerülni a fólia zsugorodásának és mechanikai sérüléseknek a negatív hatásait, pl. autómosás közben. Mély dombornyomású felületeken, széleken, nagy igénybevételnek kitett helyeken vagy a fólia eltávozásának kitett helyeken történő alkalmazás esetén ajánlott a primer használata, amely növeli a ragasztó tapadását. Ha a fólián nincs további védőfólia, amit eltávolítunk a megfelelő fólia felületéről, akkor a karcolás elkerülése érdekében a fóliázás során filctollakat kell használni. A második módszer a vízzel való permetezés használata, hogy a raklált felület ne legyen száraz. Ha olyan fóliát alkalmazunk, amely védőfóliával rendelkezik, akkor a felület ragasztása után, vagy bonyolultabb forma esetén a ragasztás előtt eltávolíthatjuk, így plasztikusabb lesz. Abban az esetben, ha valamit javítani szeretnénk, a fóliát az ésszerűség határain belül, magasabb hőmérsékleten óvatosan le lehet húzni, és újra fel lehet ragasztani. A fólia túl erős felhúzása, a megfelelő hőmérséklet nélküli felhúzás, vagy a többszöri felragasztás és lehúzás repedést, elszíneződést, gyengébb tapadást okozhat - az egyes furnértípusok eltérő ragasztótulajdonságokkal rendelkezhetnek, ezért fontos a megfelelő tapintás és tapasztalat. A már felragasztott fóliát az egész elemre újra fel kell melegíteni. Nem szabad túlmelegíteni, ami elszíneződések kialakulásával járhat. Nem végzünk precíz vágást a jármű szélén, amíg a fólia újra fel nem melegedett. Melegítsük fel a fóliát, hogy összezsugorodjon, majd vágjuk le. A járműnek az összeszerelés után 24 órán át a helyiségben lévő hőmérsékleten kell maradnia, hogy elkerülje a hőmérséklet-különbséget, amely a fólia zsugorodását okozhatja. Ha az autót először ragasztják le, figyelembe kell venni az esetleges javítási készletet. Az alkalmazás közbeni hibák elkerülése érdekében a megfelelő kézi munka mellett érdemes megnézni néhány, az alkalmazáshoz, a raklírozáshoz kapcsolódó oktatóvideót is, különösen akkor, ha először alkalmazzuk a fóliát, anélkül, hogy még ismernénk a kézi munka technikáit.
Mosás és ápolás:
Az első mosást legkorábban a fólia felhordása után egy héttel végezzük el. A legalkalmasabb az autó kézi mosása, puha mikroszálas törlőkendővel és mosószeres vízzel. Nem ajánlott a fóliával bevont járművet automata autómosókban mosni, amelyek keféi még az autó fényezését is megkarcolhatják, valamint a magasnyomású mosó nagynyomású mosását vagy az érintésmentes pormosókban való mosást - javasoljuk, hogy legyen óvatos, hogy a fólia a lehető leghosszabb ideig megőrizze eredeti színét. Minden madárürüléket, rovart és szennyeződést folyamatosan el kell távolítani, hogy a szem minél tovább élvezhesse a ragasztott járművet. Ha dedikált kozmetikumokat vásárol a fóliával bevont járművekhez, fontos lehet, hogy a kozmetikumok matt vagy fényes fóliát használnak. A fólia a ragasztástól számított kb. 3 hétig nem fényesedik, ezt követően használhatunk teflonos vagy szilikonos fényezőanyagokat, amelyek nem tartalmaznak viaszokat.
A fólia szétszerelése:
A fólia szétszerelése esetén a hőlégfúvó magasabb hőmérsékletével kell letépni. A fólia eltávolítható ragasztóval rendelkezik, de előfordulhatnak ragasztómaradványok, amelyeket ipari lemosóval kell eltávolítani.
Paraméterek:
Öko PVC fólia, öntapadós
Eltávolítható akril ragasztó mikrocsatornás rendszerrel
Fólia vastagsága 130 mikron
Teljes vastagság ragasztóvédő réteggel 269 mikron
A többi aukción elérhető tartozékok az alkalmazáshoz: applikációs lapátok a simításhoz, zsírtalanító folyadékok, hőlégfúvó, vagy szerszámkészletek.
Néhány szöveg automatikusan lett lefordítva. Tudasd velünk, ha nyelvhelyességi hibát veszel észre!